Veokikartell

Kas Sul on kahju hüvitamise nõue?

KINDEL HÜVITIS   /   LIHTNE PROTSESS

Kui kartellijuhtum puudutab ka Sinu ettevõtet, võta meiega kindlasti ühendust. Viime Sind kokku maailma absoluutsesse tippklassi kuuluvate ekspertidega, kes ostavad Sinu nõude ja võtavad kõik riskid enda peale.

Mis veokikartell?

Euroopa Komisjoni 19. juulil 2016 otsuse kohaselt jõudsid suuremad veokitootjad MAN, Volvo/Renault, Daimler, Iveco ja DAF kokkuleppele, mille järgi tuli neil kokku tasuda seni pretsedenditu summana 2,93 miljardit eurot trahvi kartelli pidamise eest. Kokkuleppega ei nõustunud Scania, ent Euroopa Komisjoni 27. septembri 2017 otsusega tuvastati ka Scania osalus ning Scaniat trahviti samal alusel rohkem kui 880 miljoni euroga. Kartelliosaliste tegevus seisnes eelkõige keskmise suurusega (kaaluga 6000-16000 kg) ja suurte veokite (kaaluga üle 16000 kg) tehasehindade kooskõlastamises ja kunstlikult kõrgemal tasemel hoidmises, samuti erinevate säästlike tehnoloogiate turule toomise edasilükkamises. Kartell hakkas kujunema aastal 1997 ning töötas süstemaatiliselt perioodil 2004 kuni 2011.

 

Mida see tähendab?

 

Kui oled kartelliosalistelt soetanud (sh kapitalirent) perioodil 1. aprill 2005 kuni 18. jaanuar 2011 uusi veokeid, on Sul kahju hüvitamise nõue põhjusel, et oled veokite eest maksnud kõrgemat hinda, kui oleksid pidanud maksma kartellist mõjutamata turu tingimustes.

 

Kuidas oma nõue maksma panna?

 

Potentsiaalse kahjunõude individuaalne maksmapanemine oleks äärmiselt kulukas, Eestis aegumistähtaegade tõttu ka perspektiivitu. Seetõttu viime Sind kokku riskikapitalil põhineva fondiga, kes kogub kartelliosaliste vastu kahjunõudeid üle Euroopa ja esitab need (enda nimel) kartelliosaliste peakontori asukoha järgi, et saavutada maksimaalselt efektiivne protsessikulude- ja tulude suhe. Protsessi juhivad maailma absoluutsesse tippklassi kuuluvad eksperdid, kelle tegevus on täielikult finantseeritud fondi omavahenditest. Kuigi protsess võib kesta kaua, ollakse võidus sedavõrd kindlad, et Sinu nõude eest tasutakse summas kuni 1000 eurot veoki kohta. 

 

Milline on järgmine samm?

 

Edasta meile (digitaalselt/postiga/isiklikult) veokite seotamist tõendavad dokumendid. Kui neid pole käepärast, siis anna meile teada ja leiame vajaliku lahenduse. Sinu jaoks on kogu asjaajamine riski-, kulu- ning murevaba. Oleme teinud edukalt koostööd nii liisinguandjatega kui ka Maanteeametiga ning kaasanud juba rohkem kui 90 kohalikku transpordiettevõtet, kelle masinapargis on kokku ligi tuhat veokit.

 

Huvi tuleb registreerida hiljemalt 2020. a I kvartali lõpuks. 

 

Toetame ja nõustame sind kogu protsessi vältel
Kontor
Meistri 12, 13517 Tallinn
Telefoninumber +372 655 5559
Kokkuleppe välised ajad E - R 09:00 - 18:00