Jahikoolitus

Vajalikud teadmised nii seltsile kui jahimehele

Keskkonnaameti õigused jahindusalases järelevalves
Jahipiirkonna kasutusõigused & jahimaa kasutamise lepingud

Jahimeestena puutume üha sagedamini kokku küsimustega, mis puudutavad jahindusalast järelevalvet ning jahipiirkondade kasutusõigusi. Kuivõrd jahindusalane järelevalve kõnetab otseselt iga jahimeest ja jahipiirkondade kasutusõiguse teema on hetkel aktuaalne just seltsidele, panime kokku mõlemat teemat põhjalikult käsitleva koolituse.

I osa - Keskkonnaameti õigused jahindusalases järelevalves
vandeadvokaat Kristjan Nõges

Koolituse esimeses osas selgitame, mis on Keskkonnaametile jahindusalase järelevalve raames lubatud ja mis mitte. Anname jahimeestele detailse ülevaate kehtivast õigusest koos praktiliste näidete ja soovitustega. Koolituse käigus saab jahimees vastused küsimustele nagu millise info osas tuleb inspektoriga koostööd teha, millal võib inspektor tulla minu kinnisasjale, millal minu koju, millal võib peatada minu sõiduki, millal võib minu sõiduki läbi otsida, millal võib mind läbi otsida, kuidas oleks mõistlik järelevalvemenetlusse sattudes käituda jpm.

II osa - Jahipiirkonna kasutusõigused & jahimaa kasutamise lepingud
vandeadvokaat Ott Lepmets

Koolituse teises osas selgitame jahipiirkonna kasutusõiguse lubadega seonduvaid küsimusi ning jahimaa kasutamise lepingute olulisi, sh jahiseltside vastutust puudutavaid nüansse ja tutvustame uuemat ja huvitavamat praktikat. Koolituse käigus saavad jahiseltsid vastused küsimustele nagu milliste tingimuste täitmist nõuab Jahindusnõukogu jahipiirkonna kasutusõiguse pikendamise taotlejalt, millal jääb jahipiirkonna kasutusõiguse luba pikendamata, kuidas saab jahipiirkonna kasutusõiguse nö üle võtta või end üle võtmise“ vastu kaitsta, mis saab siis kui jahimaa kasutusõiguse luba ei pikendata, missugused punktid peaksid kindlasti jahimaa kasutusõiguse lepingus sisalduma jpm.

Hind seltsile/jahtkonnale

Nädala sees 599 eurot.
Nädalavahetusel 899 eurot.
Hinnale lisandub käibemaks. 

Hea teada

Koolituse orienteeruvaks kestuseks on 3 tundi sõltuvalt sellest, kui palju tekib küsimusi ja arutelusid. Viime koolituse läbi teie poolt valitud asukohas. Selleks võib olla jahimaja, ent sobivad ka muud soojad ruumid. Kaasahaaravamaks infoedastuseks tuleks kasuks projektori kasutamise võimalus. Kuupäev ja kellaaeg on kokkuleppelised. Tervitame mitteformaalset õhkkonda ja kogemuste jagamist!

Peatse kohtumiseni!

Toetame ja nõustame sind kogu protsessi vältel
Kontor
Meistri 12, 13517 Tallinn
Telefoninumber +372 655 5559
Kokkuleppe välised ajad E - R 10:00 - 15:00